Peruki Kraków
 
ul. Szlak 24
Zadzwoń: 12 630 04 26
ul. Józefińska 45
Zadzwoń: 12 630 04 25
ul. Szlak 24: pn-pt 09:00 - 17:00, sb 09:00 - 14:00
ul. Józefińska 45: pn-pt 08:00 - 16:00

Porady

Sklep z perukami w Krakowie

Końcówki mojej peruki syntetycznej zaczynają się mechacić. Jak sobie z tym radzić?

mechacenie się peruki

 

Jeżeli nosisz relatywnie długą perukę, jej końcówki stykają się często z elementami garderoby i ciałem. To sprawia, że włosy są narażone na działanie potu, kosmetyków oraz przede wszystkim ulegają mechanicznemu tarciu. W konsekwencji, kosmyki z czasem mechacą się i mogą stracić swój dobry wygląd. Dlatego, jeżeli zmechacenie jest jeszcze niewielkie, możesz oddać perukę do salonu, który ją zregeneruje. Innymi słowy, profesjonalista przywróci takim zabiegiem pierwotny, piękny wygląd peruki.

Przed przystąpieniem do procedury odnawiania ekspert oceni stan peruki. Określi on, jak regeneracja wpłynie na strukturę i ogólną prezencję produktu. Gdy nie odnajdzie przeciwwskazań, z pewnością przystąpi do naprawienia zmechaconych końcówek.
Pamiętaj, że w przypadku peruk syntetycznych występuje specyficzna zależność. Im częściej użytkujesz perukę, tym bardziej włosy narażone są na mechacenie i tracą naturalną gładkość. Dlatego regularnie pielęgnuj swoją perukę syntetyczną i zawsze odstawiaj ją na dedykowany stojak.