Refundacja

Refundacja

peruka_na_recepteRefundacja NFZ

Peruki – oszczędź pieniądze dzięki refundacji oferowanej przez NFZ!

Z przyjemnością informujemy wszystkich naszych klientów, zarówno stałych jak i potencjalnych, że rodzima służba zdrowia uznała peruki oraz systemy uzupełnień włosów za środki wspomagające leczenie, zwłaszcza w przypadku pacjentów zmagających się z nadmiernym przerzedzaniem się oraz wypadaniem włosów, głównie na skutek przebytych inwazyjnych zabiegów onkologicznych i uwarunkowań genetycznych. Jest to równoznaczne z możliwością złożenia wniosku o refundację zakupionego produktu w ramach programu świadczeń oferowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. 

Peruki i systemy uzupełnień figurują w spisie refundowanych środków wspomagających leczenie pod numerem identyfikacyjnym P.093

Uwzględnić należy jednakże fakt, iż refundacja w wielu przypadkach nie pokrywa pełnej ceny nabywanego produktu, a jedynie sumę graniczną regulowaną przez przepisy prawne. W chwili obecnej maksymalną kwotę jaką może pokryć NFZ w ramach refundacji wynosi 250 złotych. Jeżeli więc nabędziemy system, którego cena jest równa lub niższa od nadmienionej, możemy być pewni, że po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku całość rzeczonej sumy zostanie nam zwrócona. Dzięki temu problemu przerzedzających się włosów oraz łysienia pozbędziemy się CAŁKOWICIE ZA DARMO oraz bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych wydatków. W sytuacji jednak, gdy nasza wymarzona peruka kosztuje nieco więcej, będziemy musieli sięgnąć głębiej do portfela i dopłacić różnicę.  

peruka_na_nfzPoniżej prezentujemy jak kształtować się będą koszty w przypadku nabycia produktu droższego:

Cena zamówionej przez klienta peruki: 550 złotych

Obowiązujący limit refundacji NFZ: 250 złotych

Ostateczna kwota do zapłaty przez klienta: 550 – 250 = 300 złotych

Procedura refundacyjna – najistotniejsze informacje

Dnia czwartego marca 2014 roku moc prawną zyskał załącznik 8 do rozporządzenia wydanego przez prezesa NFZ. Dokument ten dostępny jest także pod numerem identyfikacyjnym  90/2013/SSOZ. Jego przyjęcie przez Narodowy Fundusz Zdrowia otworzyło pacjentom drogę do ubiegania się zwrot całości lub części kosztów poniesionych na peruki oraz systemy uzupełnień. Nadmieniony załącznik określa nie tylko górny limit zwrotu, ale także reguluje ramy czasowe refundacji. Każdy z pacjentów zgłaszających zapotrzebowanie na perukę może ubiegać się o zwrot poniesionych wydatków raz w roku. Termin ten liczony jest od dnia, w którym lekarz prowadzący sporządzi wniosek refundacyjny.  

Warto wiedzieć, że wniosek nie może zostać sporządzony przez dowolnego lekarza, a jedynie przez specjalistę z co najmniej jednej z wymienionych w poniższym spisie dziedzin:  

 • Chirurgia dziecięca,
 • Chirurgia ogólna,
 • Chirurgia onkologiczna,
 • Dermatologia,
 • Ginekologia onkologicznej,
 • Hematologia dziecięca,
 • Hematologia,
 • Onkologia dziecięca,
 • Onkologia kliniczna,
 • Radioterapia onkologiczna,
 • Wenerologia.

peruka_refundacjaWnioski rozpatrywane są pozytywnie niemalże w stu procentach przypadków w sytuacji, gdy aplikantem jest osoba po przebytej terapii onkologicznej, cierpiąca na poważne problemy zdrowotne lub zmagająca się z uwarunkowaniami genetycznymi powodującymi przyspieszone wypadanie włosów, ich nadmierne przerzedzanie się, łysienie, jak również – znaczne osłabienie struktury ogólnej włosa. 

Kiedy wniosek zostanie już wysłany, a następnie rozpatrzony pozytywnie przez komisję, należy go jeszcze potwierdzić w jednym z oddziałów NFZ zlokalizowanych na terenie kraju. Jeżeli poszukują Państwo dodatkowych informacji ściśle powiązanych z procedurą refundacyjną oraz obowiązującymi regulacjami prawnymi dotyczącymi zwrotów kosztu nabytej peruki lub systemu uzupełnień, zapraszamy do odwiedzenia witryny http:// www.nfz-krakow.pl. Więcej o prawach oraz obowiązkach pacjenta pragnącego skorzystać z przywileju refundacyjnego dowiedzieć się można także na drodze osobistej wizyty w jednym z oddziałów NFZ. Są one czynne w dni roboczej od godziny 8 do godziny 16. Naszych klientów informujemy, że nasze przedsiębiorstwo nawiązało współpracę ze wszystkimi filiami NFZ działającymi na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ ATRAKCYJNĄ OFERTĄ PERUK I SYSTEMÓW UZUPEŁNIEŃ WŁOSÓW!