Rokoko
 
ul. Szlak 24
31-153 Kraków
Zadzwoń:
12 632 33 80
Godziny pracy:
Pon. - Pt. 09:00 - 17:00, Sobota 09:00 - 14:00

Peruki syntetyczne

Sklep z perukami w Krakowie

peruki syntetyczne kraków Osoby, które chciałyby używać peruki jedynie na specjalne okazje z pewnością sięgają po peruki syntetyczne. Ich modelowanie i stylizacja są niezwykle proste i szybkie. Z uwagi na ten fakt peruki syntetyczne są perfekcyjne dla każdego, kto chce nieco poeksperymentować z uczesaniem.

Do produkcji peruk syntetycznych wykorzystywane są następujące włókna:

Modacrylic

Jest to syntetyczne włókno powstające na bazie akrylu wzbogacanego dodatkowo o odpowiednio dobrane polimery. Dzięki takiej strukturze, produkt wykonany z rzeczonego materiału nie tylko charakteryzuje się ponadprzeciętną wytrzymałością i miękkością, ale także zachowuje swój oryginalny kształt nawet pomimo wielokrotnie przeprowadzanych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacyjnych.

Modacrylic zyskał ogromną popularność zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju dzięki temu, że wyprodukowane z tego materiału włosy niezwykle trudno jest odróżnić od ich naturalnych odpowiedników. Co więcej, nie jest im straszne promieniowanie słoneczne – nawet przy długotrwałej ekspozycji na działanie nadmienionych czynników nie tracą one swojego blasku, połysku i elastyczności. Materiał, z którego zostały wykonane jest niepalny.

Futura

Włókno to jest niezwykle wytrzymałe i niemalże tak trwałe jak naturalne włosy ludzkie. Warto także nadmienić, że zachowuje ono pełną integralność strukturalną nawet przy ekspozycji na temperaturę przekraczającą 180 stopni Celsjusza. Dzięki temu peruki wykonane z tego materiału nie tylko nie niszczą się pod wpływem słońca, ale także są wysoce odporne na wszelkiej maści zabiegi pielęgnacyjne oparte na wykorzystaniu suszarki czy prostownicy.

Kanekalon

Włókno dzięki czemu ma niemalże identyczną specyfikę co włos naturalny, będąc przy tym jednocześnie bardziej odporne na działanie promieni słonecznych i uszkodzenia mechaniczne. Produkty wykonane z tego materiału są wybierane przez klientów z  uwagi na fakt, iż ich odróżnienie od naturalnej fryzury jest niemalże niemożliwe. Pragniemy poinformować, że lwia część dostępnych w naszym salonie peruk syntetycznych wytwarzana jest właśnie z włókna kanekalon.

Producenci bardzo często mieszają ze sobą różne włókna aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy. W ostatnim czasie firma Ellen Wille wyszła z nowością - peruki z włosów mieszanych. W ich skład wchodzą nie tylko włosy syntetyczne ale też naturalne.

kraków peruki syntetyczne

Peruki syntetyczne – ich plusy:

 • Produkty tego typu są zauważalnie tańsze od swoich w pełni naturalnych odpowiedników.
 • Nieskończenie duża ilość modeli i kolorów.
 • Ich faktura i wygląd sprawiają, że niemalże niemożliwe jest ich odróżnienie od naturalnych włosów.
 • Gotowe do zakupu od ręki.
 • Najwyższej jakości antyalergiczne materiały.
 • Po zakończeniu procesów pielęgnacyjnych (w tym mycia) samoczynnie odzyskują pierwotną postać.
 • Intensywność i częstotliwość zabiegów pielęgnacyjnych jakim peruki tego typu muszą być poddawane jest znacznie niższa.
 • Bardzo lekkie.

Peruki syntetyczne – ich minusy:

 • Trwałość. Peruki syntetyczne zazwyczaj służą maksymalnie rok.
 • Zakaz obróbki termicznej. Nie wolno suszyć, modelować.
 • Brak możliwości zmiany koloru poprzez farbowanie.
 • W okresie letnim dosyć dosyć "ciepłe".

peruki syntetyczne w krakowie

Jak odpowiednio zadbać o peruki syntetyczne?

Przede wszystkim pamiętać należy, że zanim przystąpimy do mycia produktu tego typu, konieczne jest rozczesanie poszczególnych pasm włosów grzebieniem lub szczotką, najlepiej z szeroko rozstawionymi zębami oraz delikatnie zakończonymi końcówkami, co zagwarantuje, że powierzchnia zewnętrzna włosa nie zostanie uszkodzona (kręconych włosów nie wolno czesać).

Mycie i pielęgnacja

Już na wstępie zaznaczyć pragniemy, że o peruki wykonane z włókien syntetycznych dbać należy w specyficzny sposób, zgoła odmienny od tradycyjnej pielęgnacji włosów. Wystrzegać się powinniśmy bowiem ich czyszczenia pod bieżącą wodą. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie zamoczenie produktu w letniej wodzie (do 25oC), do której dodana została odrobina specjalistycznego szamponu do pielęgnacji peruk syntetycznych. W takim przypadku będziemy mieć gwarancję, że oczyścimy perukę ze wszelkich zabrudzeń, jednocześnie nie osłabiając jej struktury.

Sam proces moczenia powinien trwać co najmniej 5 minut. W tym czasie użytkownik powinien delikatnie ugniatać całą powierzchnię peruki syntetycznej, pozwalając aby szampon dotarł nawet w najmniejsze zakamarki, oczyszczając je z ewentualnych zanieczyszczeń.

Kolejnym krokiem powinno być zmycie szamponu poprzez zamoczenie produktu w misce wypełnioną czystą, letnią wodą. Warto także zaaplikować na zewnętrzną stronę peruki specjalną odżywkę – zauważalnie wzmocni ona działanie szamponu, nadając dodatkowo poszczególnym pasmom blasku i sprężystości.

Usunięcie wszelkich nieczystości z włókien to jednak nie ostatni etap procesu pielęgnacyjnego. Następnie produkt należy bowiem odpowiednio wysuszyć, najlepiej poprzez delikatne ułożenie go na ręczniku i dociskanie do powierzchni peruki drugiego ręcznika celem usunięcia nadmiaru wody i kosmetyków. Zaraz potem produkt należy energicznie wytrzepać i pozostawić do wyschnięcia, optymalnie na przygotowanym do tego celu stojaku. Zagwarantuje to nie tylko równomierne schnięcie, ale także brak ewentualnych zagnieceń czy załamań włókien. Mokrych włosów nie należy układać przy pomocy grzebienia lub szczotki – rekomendowanym rozwiązaniem jest stylizacja palcami lub też odczekanie, aż całość peruki wyschnie.

Jeżeli pragniemy, aby peruka syntetyczna nie elektryzowała się nadmiernie po jej nałożeniu, warto po wysuszeniu dodatkowo spryskać jej wewnętrzną stronę specjalistycznym płynem elektrostatycznym do peruk sztucznych. Jeżeli nie mogą go Państwo nabyć w sklepach, chętnie posłużymy wsparciem i polecimy odpowiedni specyfik ze swojej oferty.

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWĄ OFERTĄ NASZYCH PERUK SYTNETYCZNYCH!