PERUKI NATURALNE

PERUKI NATURALNE

Dziękujemy za odwiedziny na stronie Krakowskiego sklepu stacjonarnego noszącego nazwę Peruki Rokoko Kraków. Nasza oferta obejmuje produkty najwyższej jakości dostarczane przez najznamienitsze marki w branży, pośród których wymienić należy między innymi:  ELLEN WILLE, RAQUEL WELCH, PERUCCI, HAIRMANIA, PURE!POWER, HAIR SOCIETY, HAIR2BE, FOLLEA, QUEEN OF NATURE oraz wiele innych. Pragniemy w tym miejscu nadmienić, iż wszystkie produkty dostępne w naszym asortymencie, a więc peruki zarówno bazujące na włosach naturalnych jak i na włóknach syntetycznych, przeznaczone tak dla dzieci jak i dla dorosłych obydwojga płci, posiadają odpowiednie certyfikaty medyczne oraz atesty, dzięki czemu mogą Państwo mieć całkowitą pewność, że zakupione od nas peruki będą nie tylko bezpieczne ale i nie będą wywoływały jakichkolwiek podrażnień czy uczuleń. Jak niektórzy z Państwa zapewne wiedzą, peruki dzielimy na dwa główne typu – te wykonane z naturalnych włosów oraz te bazujące na wykorzystaniu włókna syntetycznego. Przyjrzyjmy się najpierw pierwszej z tych grup. W poniższej części wpisu przeczytają Państwo najistotniejsze informacje dotyczące nadmienionego typu produktu, co z całą pewnością pozwoli podjąć decyzję czy jest on dla Państwa odpowiedni czy też nie.

Peruki naturalne i ich struktura

Bazując na samej nazwie produktu łatwo wywnioskować można, że powstaje on na bazie naturalnych włosów ludzkich. Co ciekawe, w przypadku tej kategorii wyróżniamy jeszcze dodatkowe podkategorie, określające z jakiej odmiany włosa zostały one wykonane. Najpowszechniejsze z nich to – europejska, chińska, indyjska, mongolska i słowiańska. Niezwykle przystępna cena oraz możliwość zakupu niemalże w każdym miejscu na świecie sprawiły, że ponadprzeciętną przychylność klientów zaskarbiła sobie odmiana indyjska. Na drugim miejscu plasuje się ich mongolska odmiana, natomiast trzecie miejsce podium zajmują włosy chińskie.  Jeżeli z kolei rozważają Państwo nabycie peruki wykonanej z najbardziej ekskluzywnych materiałów, charakteryzującej się niesamowitą delikatnością w dotyku i wytrzymałością w codziennym użytkowaniu, warto łaskawym okiem spojrzeć na odmiany europejską oraz słowiańską. Co niezwykle interesujące, tylko je zakupić możemy w naturalnym blondzie – całą resztę podgrup trzeba wcześniej pofarbować, aby możliwe było uzyskanie pożądanego jasnego odcieniu. Oferowane przez nas peruki przygotowywane są w sposób ręczny lub też maszynowy. Składa się na nie przede wszystkim baza wykonana najczęściej z monofilamentu, który to imitować ma ludzką skórę i do której wiązane są włosy. Dla naszych klientów niezwykle istotny jest fakt, że odcień mikroskóry niemalże idealnie zgrywa się z ich karnacją, dzięki czemu niezwykle trudno jest określić, czy dana osoba nosi perukę, czy też piękne włosy są ich własnymi. Niezwykle istotną cechą naszych produktów jest fakt, iż są one ponadprzeciętnie przewiewne, gwarantując tym samym komfort nawet w przypadku najmniej korzystnych warunków atmosferycznych. Dzięki zastosowaniu elastycznych gumek, ich nakładanie oraz zdejmowanie nie stanowi jakiegokolwiek problemu – obydwie te czynności wykonać można w przeciągu kilku sekund. Bezpośrednio przekłada się to na bardzo wysoki komfort użytkowania.  Włosy wykorzystane do produkcji peruki naturalnej dzieli się na dwie klasy główne, biorąc pod uwagę ich pochodzenie, jakość oraz metodę, jaką zostały pozyskane. Nadmienione klasy to:  Virgin Hair, Remy hair. W dalszej części artykułu postaramy się przybliżyć Państwu nieco ich specyfikę włosów w perukach naturalnych.

Włos  Virgin

Do tej klasy należą włosy, które tak przed jak i po obcięciu nie były poddawane jakimkolwiek dodatkowym zabiegom pielęgnacyjnym czy stylizacyjnym, w tym – koloryzacji. Dzięki brakowi jakiejkolwiek dodatkowej ingerencji zewnętrznej, układają się one oraz wyglądają niemalże identycznie jak włosy naturalne, co bardzo korzystnie wpływa na ich odbiór wśród klientów. Z uwagi na swoją specyfikę, peruki bazujące na włosach z nadmienionej klasy charakteryzują się dość znaczną długością.

Włos  Remy

W przypadku drugiej z klas mamy do czynienia z włosami, które to przed zastosowaniem w peruce naturalnej mogą zostać poddane dodatkowym zabiegom chemicznym czy koloryzacji. Ma to przede wszystkim służyć zwiększeniu dostępnych opcji kolorystycznych po stronie klienta oraz poszerzeniu portfolio przez salon oferujący tego typu produkty.

Komu są dedykowane peruki naturalne?

naturalne_peruki_krakow Naturalne włosy na perukach są częstym wyborem klientów głównie z uwagi na fakt, że ich żywotność jest znacznie większa niż ma to miejsce w przypadku ich odpowiedników wykonanych z włókien syntetycznych. Z o wiele większą łatwością poddają się one także wszelakim zabiegom stylizacyjnym. Jeżeli więc zależy nam przede wszystkim na trwałości i estetycznym wyglądzie – powinniśmy sięgnąć właśnie po jeden z takich produktów. Dlaczego peruki naturalne cieszą się taką popularnością? Jest to spowodowane przede wszystkim ich doskonałą prezencją. Potrzeba naprawdę wprawnego oka oraz wielominutowych obserwacji, aby móc z przekonaniem odróżnić produkt oferowany między innymi przez nas salon od uczesania w pełni naturalnego. Peruka z włosów naturalnych prezentować się będzie wręcz doskonale niezależnie od panujących warunków atmosferycznych oraz natężenia światła – to możemy Państwu z całą odpowiedzialnością zagwarantować. Co więcej, dzięki specyfice materiału, z którego wykonywana jest baza takiego produktu, nie powoduje on jakichkolwiek problemów skórnych, podrażnień, czy też nieprzyjemnych alergii.  Jeżeli pragniemy poeksperymentować, zmienić uczesanie lub nadać naszemu nowemu nabytkowi całkowicie odmienny od bazowego kolor, nic nie stoi na przeszkodzie! Doskonale wiemy jak istotne jest, aby choć raz na jakiś czas zmienić swój wygląd, odświeżyć wizerunek i poczuć się prawdziwie pięknie spoglądając z rana w lustro. Z przyjemnością zmodyfikujemy bazowe uczesanie peruki w taki sposób, aby odpowiadało ono Państwa oczekiwaniom. 

Garść faktów

Warto pamiętać, że z uwagi na fakt, iż baza peruki naturalnej wykonana jest z materiałów siatkowych, nie przepuszcza wystarczającej ilości łoju na włos, przez co łuski włosa nie są odpowiednio nawilżane. Co więcej, wysoce zalecane jest zdejmowanie produktu przed udaniem się na spoczynek, jako że kontakt włosów z poduszką przez dłuższy okres czasu doprowadzić może do ich splątywania się oraz osłabienia integralności strukturalnej, co z kolei przyczyni się do znacznie bardziej zauważalnej łamliwości.  Mimo, iż z całego serca popieramy zabiegi naszych klientów mające na celu zmianę uczesania, jego stylizację lub całkowite przemodelowanie fryzury, pragniemy nadmienić, że nadmiar kosmetyków oraz środków pielęgnacyjnych może osłabiać nie tylko strukturę włosa ale również węzełki, którymi poszczególne włosy przywiązywane są do bazy. Aby przedłużyć żywotność peruki naturalnej należy więc nieco ograniczyć liczbę stosowanych preparatów lub też zastąpić je produktami, które dodatkowo ochraniają zarówno włos jak i delikatne wiązania.

Czy peruki te są warte swej ceny?

peruka_naturalna_szlak_24 Jako jedną z najistotniejszych zalet użytkownicy peruk naturalnych wymieniają ich niesamowity wygląd oraz faktyczną trudność odróżnienia produktu od prawdziwej fryzury. Co więcej, ich modelowanie, farbowanie i stylizacja są znacznie łatwiejsze, niż ma to miejsce w przypadku ich syntetycznych odpowiedników. Mimo, że wymagają one większej ilości zabiegów pielęgnacyjnych, aby utrzymać je w nienagannym stanie, większość naszych klientów zgodnie przyznaje, iż jest to poświęcenie, na które są gotowi.  Warto w tym miejscu nadmienić także, że wysokiej jakości peruki naturalne są wysoce odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i cechują się zaskakującą wytrzymałością. W przypadku stosowania się do wytycznych odnośnie pielęgnacji oraz przechowywania, mogą one służyć użytkownikowi od trzech do nawet pięciu lat!  Pamiętajmy, jeżeli nabywamy perukę naturalną, musimy się liczyć z tym, iż jej ułożenie zajmie nam mniej więcej tyle samo czasu co wystylizowanie prawdziwej fryzury!  Jeżeli więc pragną Państwo doświadczyć maksymalnego komfortu i wygody użytkowania peruki jednocześnie łącząc te cechy z naturalnym, niezwykle pięknym wyglądem, warto zdecydować się na wariant przygotowany na bazie włosów naturalnych. Polecamy go nie tylko osobom, które niedawno przeszły terapię onkologiczną ale także tym, które z różnych powodów zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów lub łysieniem i chciałyby raz na zawsze zapomnieć o rzeczonych problemach. Dzięki peruce naturalnej z całą pewnością poczują się Państwo młodziej i piękniej, możemy to zagwarantować!

Peruki naturalne – zalety:

 • Możliwość wielokrotnego przymierzania
 • Ogromna ilość kolorów i wzorów do wyboru
 • Duża ilość rodzajów baz
 • Szansa zmiany stylu w dowolnym momencie
 • Brak konieczności natychmiastowego nabywania peruki
 • Włosy pochodzące ze sprawdzonych źródeł
 • Możliwa zmiana koloru
 • W okresie letnim “chłodna”

Peruki naturalne – wady:

 • Cena. Zazwyczaj bardzo wysoka w zależności od rodzaju włosa
 • Mniejsza ilość modeli
 • Mała ilość sklepów posiadających akceptowalny wybór modeli

Peruki z włosów naturalnych na zamówienie:

 • Niemożność przymierzenia
 • Wygląd określany wyłącznie na bazie dostępnych zdjęć
 • Konieczność zakupu po złożeniu zamówienia

Jak należy dbać?

W przypadku peruk naturalnych możliwości stylizacji oraz układania są niemalże nieograniczone, a wszystko to dlatego, że możemy do rzeczonych zabiegów wykorzystać między innymi suszarkę, lokówkę, prostownicę , termowałki. Konieczne jest jednak dodatkowe stosowanie substancji ochronnych i pielęgnujących, które to umożliwią nam utrzymanie nabytego produktu w idealnej kondycji.

Czy z peruką naturalną można udać się do fryzjera?

peruka_z_naturalnych_wlosow Niektórzy nasi klienci wyrażają obawę, że nabycie peruki będzie dla nich stanowić koniec niezwykłej przygody jaką są regularne wizyty u fryzjera tradycyjnego – nic bardziej mylnego. Fakt, że produkt wykonany jest z włosów w stu procentach naturalnych oznacza, że możemy je bez najmniejszego problemu stylizować i układać zarówno samodzielnie jak i przy wsparciu specjalisty. Z przyjemnością informujemy, że jeżeli nabędą Państwo perukę naturalną w naszym sklepie, zyskają Państwo także możliwość zapisania się na profesjonalne zabiegi stylizacyjne w naszym salonie. Poza wykonaniem podstawowych czynności stricte fryzjerskich, nasi eksperci podpowiedzą także jakich kosmetyków pielęgnacyjnych stosować oraz jak dbać o posiadaną perukę naturalną.  Salon z perukami Rokoko zapewnia nie tylko profesjonalną pomoc przy doborze peruki, ale także wsparcie doświadczonego stylisty, który zadba o idealne dopasowanie nabytego produktu do Państwa oczekiwań oraz gustu estetycznego. Dzięki bliskiej współpracy ze stylistami SecondHairClinic możemy Państwu zaoferować przygotowanie niepowtarzalnych peruk naturalnych na specjalne zamówienie. Wystarczy, że odwiedzą Państwo nasz salon ze zdjęciem przedstawiającym styl uczesania, który szczególnie do Państwa przemawia, a my zrobimy co w naszej mocy, aby przygotować dla Państwa idealną replikę wykonaną z włókien syntetycznych lub też naturalnych. Instrukcja pielęgnacji włosów naturalnych PRZYGOTOWANIE: Pierwszym krokiem powinno być umieszczenie naszej peruki na specjalistycznym stojaku, dzięki czemu nie będzie się ona przesuwać – znacznie ułatwi to prowadzenie wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych. Następnie rozczeszmy górne i dolne kosmyki włosów korzystając z delikatnego grzebienia lub szczotki o szerokim rozstawie zębów. peruka_naturalna_salon_peruk_krakow MOCZENIE: Upewnijmy się, że peruka spoczywa na stojaku w pozycji uniemożliwiającej jej nadmierne przesuwanie się. Następnie rozpocznijmy moczenie włosów począwszy od góry, stosując w tym celu łagodny strumień letniej wody. MYCIE: Kolejny krok to mycie włosów. Proces ten rozpoczyna nałożenie odpowiedniego, dedykowanego perukom naturalnym szamponu palcami lub też przy wykorzystaniu grzebienia. Nie należy także zapominać o oczyszczeniu z ewentualnych zanieczyszczeń wnętrza bazy produktu – w tym celu należy perukę wywrócić na lewą stronę, odpowiednio zaaplikować szampon i po kilku minutach – przejść do spłukiwania go. SPŁUKIWANIE: Spłukiwanie rozpocząć należy od górnej części peruki, a następnie skierować strumień wody ku dołowi. Upewnijmy się, że usunęliśmy z powierzchni peruki wszelkie zanieczyszczenia oraz pozostałości po szamponie. APLIKACJA ODŻYWKI: Niewielką ilość odżywki należy najpierw nałożyć na dłonie, a następnie delikatnie zaaplikować ją na włosy. Zachowajmy szczególną ostrożność w pobliżu węzłów, bowiem wykonywanie zbyt energicznych ruchów może poskutkować ich poluzowaniem lub nawet rozwiązaniem się. SUSZENIE: Ostatnim krokiem jest suszenie. Naszą perukę na samym początku tego procesu owińmy ściśle ręcznikiem, a następnie przejdźmy do odsączania nadmiaru wody. Nie stosujmy dodatkowo suszarek i innych urządzeń generujących ciepło, jako że ich wykorzystanie, szczególnie zbyt blisko poszczególnych kosmyków włosów, może powodować zniszczenie lub nadmierne ich wysuszenie.

Peruki naturalne Szlak 24, Kraków

Sprawdź ofertę peruk w naszym sklepie! W naszym asortymencie znajdą Państwo ponad tysiąc różnych wzorów i kolorów peruk dedykowanych zarówno dla pań, panów jak i najmłodszych pociech.  Dzięki temu, że jesteśmy obecni na rynku Krakowskim od ponad dziesięciu lat, wiemy doskonale jak należy obsługiwać każdego klienta. Wdrażamy odpowiednie procedury i schematy działania pozwalające nam bezproblemowo obsłużyć tak najmłodszych jak i najstarszych konsumentów, niezależnie od ich płci oraz preferencji!