Peruki Kraków
 
ul. Szlak 24
Zadzwoń: 12 630 04 26
ul. Józefińska 45
Zadzwoń: 12 630 04 25
ul. Szlak 24: pn-pt 09:00 - 17:00, sb 09:00 - 14:00
ul. Józefińska 45: pn-pt 08:00 - 16:00

Porady

Dlaczego peruki syntetyczne są tańsze od peruk naturalnych?

Dlaczego peruki syntetyczne są tańsze od peruk naturalnych?

Dlaczego peruki syntetyczne są tańsze
Dlaczego peruki syntetyczne są tańsze

 

Każdy kto chciał kupić perukę, z pewnością dowiedział się, że istnieją dwa główne rodzaje peruk, które można zakupić. Peruki syntetyczne oraz peruki naturalne. Zarówno jedne jak i drugie mają swoje plusy i minusy, jednak to co najbardziej rzuca się na pierwszy rzut oka – to ich różnica względem ceny. Peruki syntetyczne są znacznie tańsze od tych naturalnych, dlatego większość osób, jednak decyduje się na tę opcję. Co jednak wpływa na to, że peruki syntetyczne są mniej kosztowne od peruk naturalnych? Dowiedzmy się!

Koszt produkcji peruk syntetycznych

Peruki syntetyczne są z tworzywa sztucznego, które co prawda jest stworzone w taki sposób, by jak najbardziej imitowało prawdziwego włosa i naprawdę taki zabieg technologiczny się producentom udaje, gdyż bardzo trudno jest rozróżnić, czy to rzeczywiście jest peruka, czy nasze naturalne włosy. Warto jednak pamiętać, że jest to wciąż tworzywo sztuczne, które ma takie właśnie właściwości. Produkcja peruki syntetycznej jest mniej kosztowna, niż peruki naturalnej, dlatego też koszt końcowy jest znacznie mniejszy. Peruki syntetyczne są tworzone z włosów sztucznych, dzięki czemu można wyprodukować pasma o odpowiedniej długości, by zrobić perukę. W przypadku peruk naturalnych jest to znacznie trudniejsze, gdyż trzeba kupić włosy od kogoś, kto je sprzeda. Wówczas bardzo trudno jest skompletować włosy, z których będzie można zrobić perukę o odpowiedniej długości. Jest to bardzo logiczne, dlatego chyba każdy może sobie uświadomić skąd bierze się bardzo wysoka cena peruk naturalnych. Im dłuższe włosy – tym trudniej jest je dostać i są droższe, co przekłada się na wysoką cenę peruki naturalnej. Różnica w cenie jest więc niemożliwa do zmniejszenia, gdyż zawsze łatwiej będzie wyprodukować pasmo z tworzywa sztucznego, niż zdobyć naturalne włosy odpowiedniej długości.

Gdzie kupić dobre jakościowo peruki syntetyczne?

Peruki syntetyczne mają to do siebie, że jest ich w Internecie bardzo dużo, dlatego też jest wiele takich, które swoim wykonaniem przypominają bardziej mopa, niż rzeczywiste włosy. Jest jednak sklep, który ma doświadczenie w produkcji i sprzedaży peruk, zarówno syntetycznych jak i naturalnych. Dzięki czemu ich produkty są wysokiej jakości i w dobrych cenach. Rokoko to sklep, gdzie można kupić peruki bez obaw o to, czy są dobrej jakości, gdyż ich asortyment jest naprawdę jednym z najlepszych w Polsce. Peruki syntetyczne jak i peruki naturalne są produkowane z wielką starannością, a w sklepie można dokonać personalizacji produktu.