Peruki Kraków
 
ul. Szlak 24
31-153 Kraków
Zadzwoń:
12 630 04 26
Godziny pracy:
Pon. - Pt. 09:00 - 17:00, Sobota 09:00 - 14:00

Porady

Sklep z perukami w Krakowie

Czy perukę wykonaną z włosów syntetycznych można bezpiecznie farbować?

peruka syntetyczna
Peruka syntetyczna farbowanie

 

Wbrew pozorom, noszenie peruki jest propozycją optymalną dla wielu ludzi. Obecnie na taki zakup decydują się nie tylko osoby pragnące w mgnieniu oka poprawić lub zmienić swój wygląd. Bardzo często to zmaganie się z problemami zdrowotnymi – nadmiernym przerzedzaniem się, wypadaniem włosów – motywuje do sięgnięcia po szybkie i skuteczne rozwiązanie.

Każdy klient powinien przymierzyć co najmniej kilka modeli peruk, które się spodobały, i dopiero wtedy podjąć ostateczną decyzję. Poza samym wyglądem trzeba zadbać, aby kupować produkt wykonany z materiałów najwyższej jakości. To zagwarantuje jego ponadprzeciętną trwałość, chociaż oczywiście najważniejszy aspekt to aby w pełni czuć się w peruce swobodnie i komfortowo.

 Więc, czy można?

Cóż, w przypadku peruki syntetycznej niestety nie jest to możliwe. Wybór produktu syntetycznego wyklucza tradycyjne farbowanie, ponieważ kosmyki peruki wykonane są z włókna, które nie wchłania farby. Sprawia to, że farba nie utrzymuje się na włosie i spływa zamiast przywierać. W tej sutuacji jedynym wyjściem jest wybranie peruki syntetycznej w wymarzonym kolorze od razu.