Czy perukę wykonaną z włosów syntetycznych można bezpiecznie farbować?

peruka_syntetyczna_szlav

Wbrew pozorom, noszenie peruki jest propozycją optymalną dla wielu ludzi. Obecnie na taki zakup decydują się nie tylko osoby pragnące w mgnieniu oka poprawić lub zmienić swój wygląd. Bardzo często to zmaganie się z problemami zdrowotnymi – nadmiernym przerzedzaniem się, wypadaniem włosów – motywuje do sięgnięcia po szybkie i skuteczne rozwiązanie.

Każdy klient powinien przymierzyć co najmniej kilka modeli peruk, które się spodobały, i dopiero wtedy podjąć ostateczną decyzję. Poza samym wyglądem trzeba zadbać, aby kupować produkt wykonany z materiałów najwyższej jakości. To zagwarantuje jego ponadprzeciętną trwałość, chociaż oczywiście najważniejszy aspekt to aby w pełni czuć się w peruce swobodnie i komfortowo.

 Więc, czy można?

Cóż, w przypadku peruki syntetycznej niestety nie jest to możliwe. Wybór produktu syntetycznego wyklucza tradycyjne farbowanie, ponieważ kosmyki peruki wykonane są z włókna, które nie wchłania farby. Sprawia to, że farba nie utrzymuje się na włosie i spływa zamiast przywierać. W tej sutuacji jedynym wyjściem jest wybranie peruki syntetycznej w wymarzonym kolorze od razu.