Jaki typ fryzury należy wybrać podczas zamawiania peruki? Jakie uczesanie najlepiej wpasowuje się w dany kształt twarzy? 

Jaki typ fryzury należy wybrać podczas zamawiania peruki? Jakie uczesanie najlepiej wpasowuje się w dany kształt twarzy? 

W przypadku, gdy Państwa twarz jest:

-kwadratowa- zaleca się jej wizualne zaokrąglenie, czy to przy pomocy pazurków, czy też odpowiednio przycieniowanych pasemek. Bardzo ciekawie prezentować się będzie także zarówno grzywka prosta jak i pozostawiona w lekkim nieładzie. 

-okrągła- w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wysmuklenie twarzy poprzez przygotowanie peruki bazującej na luźno opadających pasemkach lub wzbudzających zachwyt falach. Efektu z całą pewnością dopełni zaczesana na bok grzywka.

-owalna- do twarzy owalnej idealnie pasują włosy, których długość nie przekracza ramion. Granica jest tu bardzo cienka, bowiem zbyt krótkie włosy mogą również stwarzać niepożądane wrażenie wizualne. 

-pociągła- w tej sytuacji powinni się Państwo zdecydować na fryzurę bazującą na luźno upiętych kosmykach, unikając jednocześnie fal oraz loków. 

-w kształcie serca- osoby z taką twarzą wybrać mogą niemalże dowolną perukę, bowiem każda z nich w ciekawy sposób podkreśli jej rysy. Aby zachować jak największą proporcjonalność, zalecamy eleganckie połączenie stylizowanej grzywki oraz cieniowanych pasemek.